Рахункова палата надала умовно-позитивний висновок щодо фінансової та бюджетної звітності Нацкомісії з регулювання у сфері зв’язку та інформатизації за 2019 рік

16.07.2020 12:40

Рахункова палата надала модифікований (умовно-позитивний) висновок щодо фінансової та бюджетної звітності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, за 2019 рік.

Про це йдеться у звіті за результатами фінансового аудиту Національної комісії. Відповідальний за його проведення – член Рахункової палати Ігор Яремчук.

Рахункова палата виявила низку ризиків і недоліків, які стали підставою для умовно-позитивного висновку.

Аудитори встановили, що придбані установою матеріальні активи тривалий час не вводилися в експлуатацію. Як приклад, у січні 2019 року в дослідну експлуатацію введена система електронного документообороту первісною вартістю майже 2 млн грн. І впродовж року в промислову експлуатацію її не вводили.

Вищий орган аудиту звертає увагу на ризик недотримання установою законодавства та власних нормативних документів при публічних закупівлях, а також рекомендує розробити й затвердити положення про допорогові закупівлі.

Рахункова палата також зазначає, що наявність значної кількості вакантних посад може призвести до неякісного виконання завдань та функцій установи. Фактично в 2019 році в апараті Національної комісії працювало 202 особи при граничній чисельності 300 штатних одиниць. Тобто кожна шоста посада в апараті була вакантна. Від економії за рахунок вакантних посад 10,7 млн грн спрямували на виплату премій. Однак Рахункова палата рекомендує переглянути граничну чисельність та оптимізувати штатну чисельність апарату НКРЗІ.

Окрім того, у фінансовій та бюджетній звітності Національної комісії 2019 року аудитори виявили викривлення на суму 36,4 тис. гривень, які були нараховані та виплачені по листах непрацездатності 2018 року.

Як зазначається у звіті Рахункової палати, відсутність у Національної комісії графіку документообігу збільшує ризик несвоєчасної підготовки звітності та її достовірності. Вищий орган аудиту рекомендує розробити новий наказ про облікову політику та графік документообігу.

Загальний висновок аудиту полягає в тому, що фінансова та бюджетна звітність відображає достовірно в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан Національної комісії станом на 1 січня 2020 року, фінансові результати і грошові потоки за 2019 рік.

Аудит охопив 83,8 млн грн, які Національна комісія отримала минулого року на керівництво та управління у сфері регулювання зв’язку та інформатизації.

Звіт та рішення за результатами фінансового аудиту будуть опубліковані на офіційному вебсайті Рахункової палати.