Делегації ВОА країн-членів EUROSAI відвідали руйнування, завдані війною, та ознайомилися з об’єктами відбудови на Київщині

05.06.2024 14:28

Місця бойових дій, зруйновані житлові квартали й об’єкти інфраструктури, а також уже відновлені коштом іноземних партнерів будинки та заклади спільно відвідали на Київщині 4 червня делегації вищих органів аудиту Чехії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії, керівництво Рахункової палати та Київської обласної військової адміністрації.

Зокрема, у селі Мощун Бучанського району Київщини іноземні гості відвідали Меморіал пам’яті «Янголи Перемоги», присвячений оборонцям Київщини. Разом із європейськими колегами Голова Рахункової палати Ольга Піщанська, керівництво Київської обласної військової адміністрації та очільники місцевої громади вшанувавши пам’ять воїнів, які загинули у боях за Мощун. За словами старости села Вадима Жердецького, першими прийшли на допомогу воїни 72-ї окремої механізованої бригади. Тоді в боях загинуло 118 людей.

4 червня - День вшанування памʼяті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України. Тож на території меморіалу відвідувачі оглянули тематичну виставку картин й залишили жалобні символи.

Керівники ВОА країн Європи також мали змогу оглянути знищений внаслідок обстрілів агресора транспортний літак АН-225 «Мрія» та інші пошкоджені об’єкти Київщини, зокрема, напівзруйновані внаслідок обстрілів житлові квартали селища Бородянка.

Очільниця Бородянки Ірина Захарченко розповіла іноземним гостям про процес відбудови селища, зокрема ті проекти, що фінансуються коштом країн-представників делегації. Учасники відвідали Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації, зруйнований російськими окупаційними військами та повністю відновлений й введений в експлуатацію. Центр обладнаний за фінансової допомоги уряду Литви. Директор Центру Людмила Бойко ознайомила гостей з його функціоналом, зазначивши, що тут надається комплекс послуг із психосоціального відновлення не лише ветеранам та членам їхніх сімей, а й постраждалим внаслідок війни цивільним громадянам. 

Поруч з Центром функціонує литовсько-українська школа, відновлена після руйнувань також коштом Литви, та модульне містечко, побудоване коштом Литви та Польщі. У містечку наразі живуть переселенці з Луганська, Донецька, Маріуполя, Херсона, а також мешканці Бородянки, житло яких було зруйноване під час окупації. 

Насамкінець керівники шести ВОА Європи оглянули експозицію музею російсько-української війни у Бородянці та долучилися до волонтерів, які плетуть маскувальні сітки для фронту.

Рахункова палата висловлює вдячність Київській обласній військовій адміністрації, зокрема її голові Руслану Кравченку за сприяння в організації поїздки іноземних гостей до області.  

Нагадаємо, з 2 до 4 червня в Україні з робочим візитом перебували Президент Вищого аудиторського офісу Чеської Республіки Мілослав Кала, Президент Вищого аудиторського офісу Словацької Республіки Любомір Андраши, Державний контролер Естонської Республіки Янар Хольм, Генеральний контролер Державного контролю Латвійської Республіки Едгарс Корчагінс, Генеральний аудитор Державного контролю Литовської Республіки Міндаугас Маціяускас, та Віце-Президент Вищої палати контролю Республіки Польща Яцек Козловскі.

3 червня іноземні партнери зустрілися з Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком та представниками комітетів ВРУ. Також члени делегації провели зустріч з членами Рахункової палати та її колективом.